Przelot

Oczywistą sprawą jest podroż do Libanu samolotem. Pomocny jak zwykle w wyszukaniu połączeń był www.skyscanner.pl. Wyszukał nam tanie połaczenie Warszawa-Bejrut liniami MALEV. Głównym mankamentem był nocny lot w tę i z powrotem. Samolot z Budapesztu ląduje w Bejrucie o godz. 3 w nocy i odlatuje o 4-tej. Czyli obie noce w podróży. Ponieważ jednak pielgrzym zawsze jest niedospany, wliczyliśmy i to w koszty pielgrzymki. Plusem tej pory dnia jest luksus podróżowania pustymi ulicami Bejrutu. W ciągu dnia jeździ sie trudno w Bejrucie, podobnie jak na całym Bliskim Wschodzie lub np. w Rzymie. Można sobie wyobrazić naszą drogę trzypasmową bez jakichkolwiek pasów, na której mieści sie 4 czy pięć samochodów obok siebie, których kierowcy często używają klaksonów i prawie w ogóle kierunkowskazów. I dodatkowo skąpe, przypadkowo umieszczone informacje drogowskazy.

Koszty przelotu wyrażone w pieniądzach – umiarkowane: ok 1500-1700 zł za dwie osoby w obie strony. Oczywiscie pod dwoma warunkami: raczej martwy sezon (luty) i rezerwacja co najmniej miesiąc przed wylotem. Szukając połączeń na scannerze dobrze jest posortować je wg czasu przelotu aby od razu odrzucić te o czasie podróży 12-30 godzin. Płatność kartą debetową (Electron)  i bilet mamy. Oczywiście bilet jest nieodwołalny i nasza wiara wystawiona wystawiona jest na pierwszą próbę: co będzie jak…?

Published in: on 27/02/2011 at 15:11  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2011/02/27/logistyka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. Bardzo proszę o informacje, gdzie można kupić szkaplerze św. Charbela? Jesteśmy 5-coosobową rodzina. Bardzo chciałabym zabrać dzieci na pielgrzymkę do Annayi, ale synuś ma dopiero roczek. Jak doradzacie Państwo: kiedy pojechać, żeby warunki nie były za trudne dla małego dziecka? Czy można otrzymać od Was pomoc, w sensie doradztwa organizacyjno-logistycznego?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: