Wizy

Wydawane są bezpłatnie w stanowisku lotniskowej kontroli granicznej na 30 dni na podstawie formularza wjazdowego (białego) rozdawanego w samolocie i wstemplowywane w paszporcie jako stempel straży granicznej. Spotkałem się z opinią, że jeśli w paszporcie znajduje się wiza izraelska lub stempel graniczny z Izraela, to do Libanu nie ma wjazdu. Słyszałem również, że z wzajemnością. Podobno problemy z uzyskaniem wizy mają młode kobiety podróżujące samotnie. Sami przy przy przylocie byliśmy świadkami skierowania młodej dziewczyny ze stanowiska kontroli do biura kontroli granicznej. Jednak rzeczywistego powodu tego incydentu nie znamy.

Jako miejsce pobytu w Libanie podaliśmy, zgodnie z prawdą: St Charbel Monastery, Annaya, Jbeil.  Służba bezpieczeństwa Libanu jest skrupulatna w wyłapywaniu przypadków mijania się z prawdą, choćby nieumyślnego dlatego warto być dokładnym. Wiza upoważnia do przemieszczania się po całym Libanie, jednak niektóre rejony (muzułmańska południowa część Bejrutu, dolina Bekaa w której rezyduje Hezbollah) są bardziej niebezpieczne niż pozostała część Libanu.

Przy wyjeździe z Libanu wypełnia się różowy formularz prawie  identyczny jak wjazdowy, gdzie należy powtórzyć informacje podane przy wjeździe.

Published in: on 27/02/2011 at 14:34  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2011/02/27/wizy/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: