Nowenna

Dzień pierwszy

Cudami słynący Święty Ojcze Szarbelu, którego nieskalane ciało przezwyciężywszy rozkład, wydzielało woń niebiańską, przybądź ku nam na ratunek i uproś u Boga łaskę (…). Amen.

Święty Szarbelu módl się za nami.

Panie, który obdarzyłeś Św. Szarbela łaską wiary,  za jego wstawiennictwem proszę Cię o dar życia zgodnego z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…


Dzień drugi

Święty Szarbelu, Męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia, Ciebie Pan Jezus uczynił jasną lampą na drodze życia wielu ludzi. Uciekam się do Ciebie i proszę przez Twoje wstawiennictwo o łaskę (…). Ufam Tobie. Amen.

Święty Szarbelu, wazo wypełniona przyjemną wonią, proszę Cię, wstaw się za mną.

Boże, pełnio łaskawości, który zaszczyciłeś Św. Charbela łaską czynienia cudów, ulituj się nade mną i wysłuchaj prośby, którą za jego pośrednictwem przynoszę. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…


Dzień trzeci

Święty Szarbelu miły, który lśnisz jak jasna gwiazda na nieboskłonie Kościoła Chrystusowego, rozjaśnij moją drogę i umocnij moją nadzieję. Proszę Ciebie  o łaskę (…). Proś o to Jezusa ukrzyżowanego, którego wiecznie wielbisz.  Amen.

Święty Szarbelu, wzorze cierpliwości i ciszy proszę Cię, wstaw się za mną.

Panie Jezu, który oczyściłeś duszę Św. Szarbela i wspomagałeś go w dźwiganiu jego krzyża, daj mi odwagę pokonywania życiowych trudności z cierpliwością i poddaniem Twojej Boskiej Woli, przez jego pośrednictwo. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień czwarty

Święty Szarbelu tkliwy, uciekam się do Ciebie z ufnością mego serca. Z mocą Twego wstawiennictwa u Boga, oczekuję łaski (…), o którą proszę. Okaż czułość swoją raz jeszcze.

Święty Szarbelu, ogrodzie cnót, wstaw się za mną.

Boże, który obdarowałeś Św. Charbela łaską podobania się Tobie, pomóż mi wzrastać w cnotach chrześcijańskich i okaż miłosierdzie nade mną, bym mógł sławić Cię na wieki wieków. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień piąty

Święty Szarbelu umiłowany przez Boga, oświeć mnie, pomóż mi i naucz mnie miłowania Boga. Pospiesz mi na ratunek. Wrażliwy Ojcze, błagam Cię o łaskę (…).

Święty Szarbelu, przyjacielu dźwigających krzyż, wstaw się za mną.

Boże, wysłuchaj naszych próśb  za wstawiennictwem Św. Szarbela. Ocal moje biedne serce i daj mi Twój pokój. Ukój niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień szósty

Święty Szarbelu nasz możny pośredniku, proszę Cię, wyjednaj łaskę (…) o którą Cię proszę. Jedno Twoje słowo do Jezusa wystarczy aby zostały odpuszczone moje grzechy, aby zostało okazane mi miłosierdzie i wysłuchana moja prośba.

Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi, wstaw się za mną.

Boże, który wybrałeś Św. Szarbela aby bronił nas przed Twoją karzącą ręką, za jego wstawiennictwem udziel łaski (…), dla Twojej większej chwały na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień siódmy

Święty Szarbelu umiłowany przez wielu, pomóż w naszej biedzie. Mam niezłomną nadzieję w Twoje wstawiennictwo u Boga. Proś o łaskę (…).

Święty Szarbelu, gwiazdo która prowadzisz zagubionych, wstaw się za nami.

Boże, moje niezliczone grzechy przeszkadzają Twojej Łasce w dotarciu do mnie. Udziel mi łaski żalu za moje grzechy. Proszę Cię o to za wstawiennictwem Św. Szarbela. Przywróć mi radość memu smutnemu sercu darowując o co proszę. Będący pełnią  łaskawości, Tobie chwała i dziękczynienie na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień ósmy

Święty Szarbelu, kiedykolwiek klękam na kolana, poszczę, wyrzekam się czegoś lub wzywam Boga, moja nadzieja i wiara wzrasta. Błagam Cię o łaskę (…).

Święty Szarbelu, posłuszny Woli Bożej, wstaw się za nami.

Jezu, źródło i wzorze pokoju, który podniosłeś umiłowanego Św. Szarbela do ewangelicznej doskonałości, uroczyście proszę Cie, udziel mi łaski przeżycia reszty życia zgodnego z Twoimi przykazaniami. Kocham Cię Boże, mój Zbawco. Amen

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Dzień dziewiąty

Święty Ojcze Szarbelu, zwracam się do Ciebie w ostatnim dniu Nowenny. Rozmowa z Toba jest pokarmem dla mego serca. Mam wielką nadzieję, że otrzymam od Jezusa łaskę, o którą proszę poprzez Twoje wstawiennictwo. Z głębi skruszonego serca obiecuję nigdy nie grzeszyć. Proszę Cię o (…).

Święty Szarbelu w koronie chwały, wstaw się za mną.

Panie, który wysłuchiwałeś modlitw Św. Szarbela i obdarzyłeś go łaską zjednoczenia z Tobą, zmiłuj sie nade mną w mojej niedoli. Ocal mnie od zła, z którym sobie nie radzę.
Tobie chwała i dziękczynienie na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

Published in: on 01/03/2011 at 10:44  21 Komentarzy  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2011/03/01/nowenna/trackback/

RSS feed for comments on this post.

21 KomentarzyDodaj komentarz

 1. Bardzo jestem zadowolony; że znalazłem tę modlitwę nowenną

 2. To święty, który daje duże wsparcie w sprawach rodziny.
  Polecam!

 3. Polecam film o św. Charbelu (poki co dostępny po arabsku,angielsku i hiszpańsku) na YouTubie. Pięknie zrobiony, poruszający obraz. Nosi tytuł „Charbel.The Movie”.
  Z tego co wiem,można go ściągać legalnie, ponieważ producent wyraził taką zgodę. Oto link : http://wordpress.hardyart.com/charbel-movie/download-centre/#english

  Jeśli posiadacie Państwo satelitę, to możecie oglądać katolicką tv z Libanu ( Noursat) z satelity Hotbird 13B (13’E). Co prawda jest po arabsku, ale to właśnie tam rok temu przez „przypadek” odkryłam św.św. Charbela, Rafqę i Nimatullaha.

  Niech Bóg błogosławi Liban i braci maronitów! Niech wysłucha modlitw tych,którzy modlą się nowenną z tej strony internetowej oraz autora strony. Dziękuję za nowennę, od dziś będę się modlić o uzdrowienie moich oczu.

 4. KS.Jaroslaw Cielecki ewangelizuje po calym kraju z nabozenstwem o uwolnienie i uzdrowienie z namaszczeniem olejem sw.Charbela.Czyni to cyklicznie.Trzeba pogooglac lub obserwowac strone http://www.medziugorjeblogspot.com tam jest zakladka ks.Cielecki.Bardzo duzo lask ludzie otrzymuja za przyczyna sw.Charbela.Niech Bog bedzie Blogoslawiony!

 5. Jest już film o św. Charbelu z tłumaczeniem polskim – czyli napisami, Jak dla mnie dość zaskakujący, ale również niesamowity…

  http://pl.gloria.tv/?media=473581

 6. święty Charbelu proszę Cie o łaski wiadome Tobie….prowadzi tez nas do Jezusa…

 7. On 7/01/2015 at 21:00 Elzbieta said:
  Sw. Charbelu prosze Cie upros u Boga laske nawrocenia moich dzieci,
  wez w opieke rozpadajace sie malzenstwo Magdy i Konrada oraz
  upros laske uzdrowienia wzroku wnuczek przez Chrystusa Pana naszego .Amen.

 8. Święty Charbelu, kończąc dziś Nowennę do Ciebie, rozpoczynam przyjaźń z Tobą, liczę na Twoją obecność w moim życiu i życiu moich bliskich. Wstawiaj się za nami nieustannie i doprowadź nas do życia wiecznego z Bogiem, z Matką Najświętszą i, z Tobą i wszystkimi mieszkańcami nieba.

 9. Sw.Charbelu blagam Cie o modlitwe wstawiennicza u Pana Boga dla uratowania mojego sakramentalnego , szczere Bog zaplac roman

 10. Św. Charbelu, prosze Ciebie o uzdrowienie moje – Ty wiesz jak bardzo pragne tego uzdrowienia.

 11. Sw.Charbelu,proszę o modlitwę za syna by miał szansę ,by został kapłanem i szczęśliwym człowiekiem,by jego życie wróciło na właściwe miejsce,by jego beznadziejna po ludzku sytuacja z twoją pomocą została rozwiązana.Bóg zapłać

 12. Sw.Charbelu w nowennie która dzisiaj rozpocząłem proszę o uzdrowienie moich chorych oczu oraz łaskę pokoju dla wszystkich ludzi zamieszkujących Liban. Jezu ufam tobie.

 13. Sw. Charbelu prosze Cie upros u Boga laske nawrocenia moich dzieci,przywroc im milosc do blizniego,blagam Cie za modlitwe za moje zdrowie ,bardzo pragne uzdrowienia

 14. Św. Charbelu, prosze Ciebie o uzdrowienie moje – Ty wiesz jak bardzo pragne tego uzdrowienia.Prosze nawroc moich synow niech maja sile kochac i szanowac rodzine

 15. Ojcze Swiety bardzo prosze Cie o uzdrowienie mnie o nawrocenie moich synow -wysluchaj prosze

 16. Św charbelu pomóż mi ty wiesz o co proszę w nowennie Jezu Ty Się Tym Zajmij

 17. Święty Charbelu ufam Twojemu stawiennictwu u Pana Boga i bardzo proszę o uzdrowienie mojej przyjaciółki z nowotworu złośliwego.

 18. Św.Charbelu, proszę o łaskę uzdrowienia ze szpiczaka Marka Kopeć.

 19. Swiety Charbelu dziękuję za to że Cię poznałam jesteś wielkim Świętym proszę uproszczenia u Jezusa laski które polecam w nowenn ie a szczególnie łaskę nawrócenia z nałogu mojego męża módl się za moją córkę Iza mnie

 20. Swiety Charbelu proszę o modlitwę i pomoc w sprawach które Ci polecam w nowennie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: