47. Środek ciężkości

W chwili obecnej, jedynym celem Szarbela było poszukiwanie Boga, aby mógł się z Nim zjednoczyć. Osiągał to w sposób najprostszy: poprzez życie ściśle według reguły zakonnej i swego powołania. Mądrość przekazana mu przez dwóch wujów i „Świętego z Kfifan” zaczęła nabierać nowego znaczenia.

„Mnich odchodzi od świata w jednym celu: aby żyć w obecności Boga. Sensem jego istnienia jest miłość, jaka przejawiała się w życiu Chrystusa. Mnich musi być świadkiem Chrystusa na ziemi przez jakość jego ofiary i jego absolutną wierność regule. ”

Życia Szarbela było realizacją tego programu. W rzeczywistości jego życia wydaje bardzo proste poprzez jego pokorę i powściągliwość. Ale ten spokój, wypełniony jest takim bogactwem intensywnych uczuć i głębią, że pomagał we wzrastaniu, oświetlając wszystko, co weszło z nim w kontakt. Mimo że na pozór bardzo zwyczajne, życie Ojca Szarbela było przewodnim światłem dla jego współczesnych. W Nim, rozpoznawali świętego.

Naoczni świadkowie świętości pustelnika wciąż żyją w czasie pisania tych słów. Ci, którzy pielgrzymują do Annaya mogą ich zobaczyć i posłuchać. Teraz te osoby mogą nas oprowadzić po tym dziwnym ogrodzie, pełnym cudem Szarbela.

Published in: on 16/11/2011 at 20:09  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2011/11/16/47-the-centre-of-gravity/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: