82. Tajemnica i misja ołtarza

Sw Teresa z Avila

Sw Teresa z Avila

Na łożu śmierci, Święta Teresa z Avila dała swoją ostatnią radą siostrom, mówiąc: „Nie będą konieczne inne cuda do uświęcenia się, jeśli będziecie skrupulatnie trzymać się Reguły „. Najwspanialszym cudem Szarbela było nic innego niż jego heroiczna wierność Regule. Był to klucz do jego życia duchowego.

Zasadniczym celem Reguły życia pustelniczego* jest poszukiwanie Chrystusa tak, aby można było zjednoczyć się z Nim, kochać Go i uzyskać zbawienie przez Niego. Reguła określa ramy, w których to przedsięwzięcie może dojść do skutku. Święty Ambroży mówi: „Znajdę Cię w Twoich tajemnicach”. Eucharystia, jako źródło, centrum i koniec wszystkich tajemnic Chrystusa, była miejscem, gdzie Szarbel przychodził na spotkanie z Bogiem. Dla niego wypełnianiem Reguły było pogrążenie się się we Mszy św., oddychanie Realną Obecnością.

On ponownie wprowadzał w życie swoje powołanie każdego dnia, składał ofiarę całopalną ze swego życia. Kontynuował całkowite oddanie swojej woli przez posłuszeństwo, swego serca poprzez czystość, i swojej duszy przez ubóstwo. Nic nie pozostawało do dodania na później. Taki był cały Ojciec Szarbel.

Published in: on 24/02/2013 at 17:00  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2013/02/24/82-tajemnica-i-misja-oltarza/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: