87. Twarzą w twarz z cudami w Annaya

Wielu ludzi w naszych czasach powiada: „Cuda nie zdarzają się już.” Co trzeba zrobić, aby przekonać tych wątpiących? Kiedy patrzymy na Annaya, nie wspominając o Lourdes, Fatimie i setkach innych miejsc, czyż nie widzimy Jezusa Chrystusa okazującego nam Swoją dobroć raz po raz? Spróbujmy obiektywnie przestudiować zdarzenia z Annaya, aby odkryć, co dokładnie wydarzyło się tam. Należy stwierdzić na wstępie, że te wydarzenia spowodowały ogromne zdumienie. Wybierzmy losowo kilka świadectw, bez jakichkolwiek  prób wyjaśniania ich. Po prostu opowiem te historie. Później, po rozważeniu faktów, czytelnik sam dokona osądu.

Kościół wypowie się o nich w swoim czasie.

Jak już wcześniej powiedziano, z Annaya już wychodziły jakieś wiadomości jeszcze za życia Szarbela. Ludzie wyczuwali obecność Boga w osobie człowieka, który swoim sposobem życia nie okazywał kim był: światłem wybranym przez Pana, aby poprowadzić wszystkich ludzi. Działając na polecenie przełożonego generalnego, ks Ignacego Dagher, mnisi z Annaya zaczęli prowadzić ciągłe zapisy poczynając od 2 listopada 1926 o wszystkich cudach przypisywanych wstawiennictwu o. Szarbela, o których dowiedzieli się albo na piśmie lub ustnie.

Wiele z licznych cudów było udziałem nie tylko chrześcijan, ale także niechrześcijan z Zachodu, jak i ze Wschodu.

Nie wszystkie z tych przypadków są w jakikolwiek sposób „cudami”, jednak są godne wzmianki. Nie jest naprawdę bardzo ważnym czy rejestry Annaya zawierają dwa tysiące cudów czy tylko dwa. Wystarczy przytoczyć czyjąś modlitwę z Annaya. „Szukałem Boga w Jego Kościele moją ogołoconą wiarą, a nie w liczbie cudów uczynionych przez Niego lub w dopingu histerycznego tłumu.”

Musimy być jednak bardzo ostrożni, aby odróżnić prawdę od fałszu i nie poddawać się się nadczynności wyobraźni, ograniczając się do tego, co jest autentyczną interwencją Boga. Niektórzy mogą koloryzować wydarzenia. Lepiej niech fakty mówią same za siebie, przedstawiając informacje z pierwszej ręki od osób, które osobiście otrzymały łaskę poprzez Szarbela, lub które były świadkami takich wydarzeń. Oto kilka historycznych zdarzeń, które przytoczymy w kolejności chronologicznej.

Published in: on 21/04/2013 at 17:34  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2013/04/21/87-twarza-w-twarz-z-cudami-w-annaya/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: