88. Uzdrowienie Marie Zouain

W obecności Kościelnej Komisji, zwołanej na 10 sierpnia 1926, Marie Zouain z miejscowości Yahshoush, pod przysięgą złożyła oświadczenie, z którego przytaczamy następujące szczegóły. Po urodzeniu pierwszego dziecka, Marie zachorowała na reumatyzm. Choroba stała się tak poważna, że nie była w stanie poruszać zarówno rękami jak i nogami. Ktoś musiał trzymać dziecko obok niej, aby mogła je karmić.

Pewnego dnia zdarzyło się że była sama z dzieckiem, gdy przez przypadek ono spadło do paleniska, w którym płonął ogień. Przerażona zadzwoniła po pomoc, ale nikt nie był na tyle blisko, aby usłyszeć. Podciągając się jak mogła do paleniska, chwyciła ubranie dziecka w zęby i wyciągnęła go z płomieni. Żaden lekarz był w stanie złagodzić jej cierpienia, więc stała się przedmiotem napadów, depresji i stałego płaczu.

Tak się złożyło na skutek dziwnych powiązań, że ​​muzułmańska kobieta, która mieszkała w sąsiedztwie Annaya usłyszała o „nowym świętym” zwanym Szarbelem, który uzdrawia chorych. Przekazała tę nowinę Marie z następującą radą: „Idź odwiedzić jego grób i będzie ci lepiej.”

W tym samym czasie, mnich z Annaya, Ojciec Roukoz Al-Mishmishani prowadził jakieś zajęcia z filozofii w Yahshoush. Marie poprosił go, aby przyszedł do niej i po zasięgnięciu jego rady, postanowiła udać się do grobu Szarbela. Wniesiono ją bezpośrednio do oratorium, gdzie było wystawione ciało Szarbela i tam zaczęła się modlić, cały czas płacząc i prosząc aby Szarbel ją wyleczył. Nie chciała opuścić tego miejsca, dopóki nie uzyska tego po co przybyła. Gdy poczuła  że ramiona stają się coraz silniejsze, tym usilniej przedkładała błagania. Po pewnym czasie była w stanie poruszać rękami, a potem wstała! Jej nogi również odzyskały siły. Wkrótce mogła iść o własnych siłach, jak nie robiła tego od lat, całkowicie wyleczona.

Szesnaście innych takich zdarzeń zostało zarejestrowanych w tamtym roku, każde bardziej fascynujące niż poprzednie. Ale przejdźmy do uderzających uzdrowień, które miały miejsce w 1950 roku. Począwszy od zadziwiającego uleczenia Siostry Marie Abel ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

Published in: on 28/04/2013 at 15:36  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://szarbel.wordpress.com/2013/04/28/88-uzdrowienie-marii-zouain/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: